27.06.2024

Knowinstore si poradí s jakoukoliv automatizovanou prodejnou či provozovnou

Novinka člena POPAI CE

V uplynulém měsíci se Knowinostore zasadila o otevření hned dvou rozličných prodejen. Jedné na letišti v Mošnově a druhé v obci Zámrsk.

Donedávna byly automatizované prodejny výsadou zejména menších měst a venkova. Od května si v jedné z takových prodejen mohou nakoupit cestující i místní obyvatelé na Letišti Ostrava v Mošnově. Kromě klasické nabídky smíšeného zboží mohou zákazníci pořídit i předměty související s cestováním, ale také regionální produkty. Prodejna je otevřena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

K uskutečnění nákupu je zapotřebí mít chytrý telefon s nainstalovanou aplikací, platební kartu a bankovní identitu. Zákazníci se obsluhují zcela sami. Personál se stará pouze o doplnění a kontrolu zboží. K zajištění bezpečnosti zákazníků a zároveň dozorování nežádoucího chování slouží umělá inteligence, která automaticky vyhodnocuje chování nakupujících a následně, v případě potřeby, upozorňuje pracovníky pultu centrální ochrany, popisuje Pavel Kozler, Executive director z Knowinstore.

V sobotu 1. června proběhlo pod záštitou paní starostky Zuzany Tvrzníkové slavnostní otevření bezobslužné obecní prodejny KONZUM v Zámrsku. Mimo zástupců obchodního družstva KONZUM Ústí nad Orlicí se aktu zúčastnili i zástupci firmy Knowinstore, která do prodejny nainstalovala technologii bezobslužného provozu.

Akce se účastnili první zákazníci, kteří mohli klást dotazy týkající se nákupního procesu a vyzkoušet si v praxi bezobslužně nakoupit. Pro ty občany, kteří nedisponují chytrým telefonem či bankovní identitou byla připravena možnost vyzvednout si NFC kartu, která slouží jak pro vstup do/z prodejny, tak i případně jako elektronická peněženka.

K příležitosti otevření automatizované prodejny přichystal KONZUM pro zákazníky bonus 20% slevu na veškeré zboží vyjma tabákových výrobků, alkoholu a vratných obalů zakoupeného během celého června, doplňuje Pavel Kozler.

Přehled našich služeb naleznete na www.knowinstore.cz

Doporučené aktuality

Kalendář akcí

Vyskytla se chyba v aplikaci. Obnovit stránku 🗙